Сьома річниця розстрілів на Майдані: Україна 18 лютого згадує криваві події Революції Гідності
Революція Гідності об’єднала людей, які повстали проти насилля, несправедливості, порушення європейських демократичних цінностей та прав людини.
Саме 18 лютого Революція Гідності увійшла в гостру фазу. Того дня загинуло щонайменше 22 протестувальники, кілька сотень людей зазнали тяжких поранень.
Зранку злочина влада Януковича розігнала протестувальників під Верховною Радою, а потім силовики знесли барикаду на вулиці Інститутській і почали штурмувати Майдан.
Вони застосовували сльозогінний газ та світлошумові гранати. Надвечір здійснили спробу зачистити Майдан Незалежності - двома БТРами намагались підійти з Європейської площі. Тоді ж підпалили наметове містечко та Будинок профспілок - він горів цілу ніч.
Євромайданівці оголосили 20 лютого днем скорботи за загиблими в сутичках. Близько 9 години ранку «Беркут», за наказом злочинної влади, несподівано покинув зайняті позиції і рушив у напрямку вулиці Інститутської. Активісти сприйняли це як відступ і, пішовши слідом, потрапили в пастку – під прицільний обстріл. Кількість загиблих миттєво зросла до десятків. Люди гинули від прицільних пострілів у шию, голову, груди. Снайпери стріляли в медиків, священників. На першому поверсі готелю «Україна» облаштували госпіталь для поранених та вбитих.
За даними прокуратури, загалом під час Євромайдану постраждало 2,5 тисячі людей, із них 104 особи загинули. Ми маємо пам’ятати кожного з них, бо за збиральною назвою – Небесна сотня – стоять імена мужніх синів й доньок України!
Наші земляки були активними учасниками Революції гідності та виборювали права і свободу нашої рідної землі: Побережний Леонтій, Головко Анатолій, Беренда Наталія, Ковалик Миколай, Андрушко Василь, Перхайло Олександр, Пушкін Віктор з синами Володимиром та Віктором, Клінич Павло, Радіонов Василь, Грох Микола, Федір Пронак.