Ярмолинецька селищна рада
Хмельницька область Хмельницький район

Святили воду і занурювалися в ополонку: як на березі притоки р. Ушиці в с. Сутківцях святкували Водохреща

Дата: 19.01.2022 15:55

Чин водосвяття у долині притоки р. Ушиці звершив благочинний Ярмолинецького округу ПЦУ протоієрей Миколай Ковалик. Отець Миколай подякував присутнім за спільну молитву, поблагословив та окропив святою водою, після чого освятив воду в водоймі.

Звичай на Водохреща занурюватися в ополонку, так звані «йорданські купання», це народна традиція. Прямого стосунку до християнського змісту свята вона не має, але якщо дотримуватися правил безпечного занурення, то – на здоров’я!

Аби купання пройшло безпечно, біля притоки чергували рятувальники, фельдшери, працівники поліції.

Для зручності охочих зануритися у крижану воду встановили намети, де можна було переодягнутися. Також у долині облаштували фуд-зону: за столики й стільці правили в’язки сіна, ну а пригощали кулешем із казана і запашним чаєм.

Однак сьогоднішнє свято є передусім одним із дванадесяти найбільших християнських свят. Тож вітаємо жителів Ярмолинецької громади зі святом Хрещення Господнього, або Богоявлення!

Христос хрещається! У річці Йордан!