Всесвітній день боротьби з дитячою працею
12 червня відзначається Всесвітній день боротьби з дитячою працею
Допомагати батькам по господарству – неписаний обов’язок кожної дитини. Та, на жаль, у світі є країни, де діти змушені тяжко працювати для того, щоб їхня сім’я просто змогла вижити. Саме через це Міжнародна організація праці (МОП) запровадила Всесвітній день боротьби з дитячою працею задля привернення уваги громадськості до проблеми дитячої праці.
З нагоди цього дня посадовцями Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці та Ярмолинецької селищної ради проведено інформаційні заходи в смт Ярмолинці із роботодавцями та працівниками сфери торгівлі та громадського харчування.
Йшлося про особливі умови, дозволений вік та додаткові гарантії для неповнолітніх працівників. Також посадовці зосереджували увагу на тому, що у трудових правовідносинах діти прирівнюються у правах до дорослих.
При цьому в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток і деяких інших умов праці – діти користуються низкою пільг, зокрема:
- скорочений робочий час при збереженні повного розміру заробітної плати;
- подовжена тривалість щорічної відпустки (31 календарний день);
- заборона працювати у шкідливих умовах, нічний час, вихідні дні та понаднормово тощо.
Окремо наголошувалося на тому, що Конституцією України заборонено використання праці неповнолітніх на небезпечних для їхнього здоров’я роботах.
Відповідно до ст. 150 Кримінального кодексу України експлуатація дитини, яка не досягла віку, з якого законодавством дозволяється працевлаштування, шляхом використання її праці карається арештом до шести місяців або обмеженням волі до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років. За українським законодавством, на роботу можна приймати з 16 - річного віку (як виняток – у 14-15-річному віці, але лише за згоди одного з батьків чи осіб, які їх заміняють).