Громада провела в останню путь загиблого воїна Василя Калинича

Дата: 12.12.2023 10:35

Море квітів, гімн України, жовто-блакитний стяг на труні…

Небо над Ярмолинецькою громадою вкотре затьмарене скорботою. 9 грудня жителі краю провели на вічний спочинок новітнього Героя – Василя Калинича, який поклав своє молоде життя у бою з російськими окупантами. Василь Калинич був бійцем 214-го окремого спеціального батальйону OPFOR. Воїну назавжди залишиться 31 рік.

Василь був родом із Закарпаття. Сьома дитина у багатодітній родині, де зростали четверо хлопців і четверо дівчат. Тут минули його дитячі роки, тут пішов у школу.

У 2000-х роках родина оселилася на Ярмолинеччині. Шкільне навчання Василь закінчував у с. Соколівці. З юнацьких років почав працювати – в Ярмолинцях, у м. Хмельницькому. Згодом зустрів дівчину Олену, яка стала йому найближчою та найдорожчою людиною. Але у 2023 році в їхнє життя пришла біда, важка недуга забрала життя молодої жінки.

Влітку 2023 року Василь отримав повістку з військкомату і був мобілізований до лав Збройних сил України. Пройшов навчання на Львівщині.

Служив у складі 214-го окремого батальйону OPFOR, який був заснований за ініціативою американських інструкторів. До цього елітного підрозділу залучаються найбільш підготовлені, найбільш боєздатні кадри військовослужбовців. Не всі побратими, та й сам Василь, були фахівцями найвищого ґатунку – батальйон формувався в ході бойових дій, у його складі були і вчителі, і економісти, і продавці, і будівельники, – але це найбоєздатніші війська.

Донецька область. Бахмутський напрямок. Звідти надійшла трагічна звістка про загибель у ході бойових дій солдата Василя Калинича 4 грудня 2023 року. Він був мужнім воїном, чітко виконував бойові завдання і до останнього свого подиху захищав Україну.

Співчуття рідним і близьким Героя, матері, братам та сестрам, усій родині.

Місцем останнього спочинку воїна стало кладовище у с. Соколівці.

Світлий, добрий спомин про звитяжного захисника України Василя Калинича назавжди залишиться в наших серцях.

Вічна пам’ять та вічна шана Герою, який віддав життя за кожного з нас. Царство Небесне воїну Василю. Спочивай з миром, Герою!