38-ті роковини трагедії: 26 квітня – день пам’яті про аварію на Чорнобильській АЕС
26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Щороку 26 квітня Україна й увесь світ згадують Чорнобильську катастрофу.
Цього фатального дня рівно 38 років тому, у 1986 році, на Чорнобильській атомній електростанції вибухнув четвертий енергоблок. З різницею у дві секунди сталися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС.
Визначити масштаби трагедії та її впливу на здоров’я людей важко досі. Її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти, а навколо ЧАЕС створено 30-кілометрову зону відчуження.
У грудні 2016 року Генеральна асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу.
У день Чорнобильської трагедії в нашій країні зазвичай відбуваються пам’ятні заходи: покладання квітів, мітинги-реквієми й тематичні виставки. Також проходять зустрічі з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, громадянами, які постраждали внаслідок катастрофи.
У Ярмолинецькій громаді вранці цього дня до пам’ятного знака в центрі селища Ярмолинці – свічі пам’яті «Героям-ліквідаторам та жертвам Чорнобильської аварії 26.04.1986» – поклали квіти і вшанували хвилиною мовчання усіх, чиє життя та здоров’я забрав невидимий ворог, смертоносне радіоактивне випромінювання. Участь у заході взяли керівництво громади та представники місцевого самоврядування, Герої-ліквідатори, члени Ради ветеранів Ярмолинеччини, жителі краю.
Шана ліквідаторам та усім тим, хто, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.