У співпраці з «U-LEAD з Європою»
Досить часто при розгляді перспектив економічного розвитку території на думку приходять проблеми, а не можливості. Зрозуміло, проблеми, які турбують останнім часом – великі, але громада має й досить високий потенціал, щоб їх подолати. Необхідно лише поглянути на процес розвитку території трохи з іншого боку та навчитися перетворювати загрози в можливості.
24 травня 2024 року на Ярмолинеччину завітали Дмитро ВАСИЛЕНКО, керівник регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» в Хмельницькій області та Наталія ЛЮБЧЕНКО, радниця з питань муніципальних фінансів та управління регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» в Хмельницькій області. Ознайомча зустріч, у якій взяли участь керівництво селищної ради, представники відділів та комунальних установ громади була присвячена можливостям співпраці у подальшій розбудові місцевого самоврядування в громаді.
Програма «U-LEAD з Європою» є програмою співпраці між українським урядом, Європейським Союзом та його членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією у створенні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та відповідає потребам громадян України, спрямованою на розвиток місцевого самоврядування та регіональний розвиток.
Ярмолинецька громада за рівнем співпраці з Програмою «U-LEAD з Європою» входить в п’ятнадцятку найбільш активних громад області. За участю експертів Програми здійснено підготовку Стратегії розвитку та інвестиційного паспорту громади.
За підтримки Програми «U-LEAD з Європою» в громаді реалізується проєкт «Нове будівництво закладу дошкільної освіти по вул. Шкільна в с.Нове Село Ярмолинецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області», який передбачає розробку проєктно-кошторисної документації за кошти міжнародної технічної допомоги.
Дмитро ВАСИЛЕНКО ознайомив учасників зустрічі з компонентами співпраці з Програмою: консультації, інформаційні сесії та тренінги, комплексні навчальні програми, мережі з обміну досвідом, локальні субсидії як моделі, рекомендації для тиражування. Цікавим для громади є впровадження діагностичних зустрічей з вирішення актуальних питань життєдіяльності, зокрема навчання навичкам проєктного менеджменту, здійснення заходів з цифровізації громади тощо.
До обговорення шляхів співпраці також долучилися внутрішньо переміщені особи – учасники адвокаційного проєкту «Бібліотечний бізнесХаб», який реалізується Ярмолинецькою центральною бібліотекою.