19 грудня 2024 року відбулося чергове засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб, які перебувають в Ярмолинецькій селищній територіальній громаді.
Члени Ради взяли участь у публічній дискусії «Містяни і нові мешканці: як ми єднаємося?», яка проводилася в рамках проєкту «Мандрівний Старобільськ: пересувний культурний шелтер» від Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки та ГО «Луганське обласне відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Модератором дискусії виступила Юлія ЛИСЮК, керівниця проєкту, яка запропонувала цікаві теми для обговорення, зокрема:
Чи вдається переміщеним українцям зберігати і популяризувати свою локальну культуру в місті-прихистку серед місцевої громади?
Які формати, інструменти взаємодії стали більш успішними та сприяли гуртуванню нових містян з місцевими? А які зовсім не спрацювали?
Підтримка ветеранів та військовослужбовців: зв'язок з громадою — чи надійний він?
Проблема системної допомоги переселенцям: який вплив шелтерів та короткочасних грантових заходів?
Порівняно з 2022 та 2023 роками на якому рівні наша комунікація зараз? Що робити, щоб зрештою зрозуміти одне одного і співпрацювати?
Спікерами дискусії виступили Іван БЕРЕЗОВСЬКИЙ, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Ярмолинецької селищної ради та начальниця відділу економічного розвитку та інвестицій апарату селищної ради Ірина ДРАГОМЕРЕЦЬКА. Цікавими роздумами та враженнями поділися Валентина ДЕДУЩИК Та Наталія ШЕВЧЕНКО, які приїхали у нашу громаду у 2022 році. Ми всі українці і нам разом перемагати і відбудовувати нашу країну – таким був визначальний висновок дискусії.
У вересні 2024 року відбулася Стратегічна сесія Ради ВПО, за результатами якої напрацьовані проєкти стратегічного та операційного планів діяльності Ради на 2025-2026 роки, які затверджені на цьому засіданні Ради.
Зараз у громаді перебуває 379 ВПО, з них: 124 дитини, 177 жінок, 78 чоловіків, 63 особи похилого віку, 30 інвалідів. У громаді проживає 10 багатодітних сімей ВПО, у яких виховується 43 дитини (21 хлопчик та 22 дівчинки).
Наразі Рада відкрита для участі в ній нових членів громади. Разом ми маємо зробити її дієвою та ефективною, а життя в громаді успішним, незважаючи на виклики, зумовлені російсько - українською війною.