26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф
Чорнобильська катастрофа, що сталася 26 квітня 1986 року, залишила глибокий слід на Україні, в Європі та у всьому світі. Вибух на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електричної станції (ЧАЕС) став одним із найвідоміших і найстрашніших випадків ядерної аварії в історії, і його наслідки відчуваються й досі. Ця стаття покликана розглянути не лише технічні аспекти катастрофи, але й людський біль, який вона принесла.
До пам’ятного знака в центрі селища Ярмолинці – свічі пам’яті «Героям-ліквідаторам та жертвам Чорнобильської аварії 26.04.1986» – поклали квіти і вшанували хвилиною мовчання усіх, чиє життя та здоров’я забрав невидимий ворог, смертоносне радіоактивне випромінювання. Участь у заході взяли керівництво громади та представники місцевого самоврядування, Герої-ліквідатори, члени Ради ветеранів Ярмолинеччини, жителі краю.
Пекучий біль Чорнобиля — це не лише історія технічної катастрофи, але й людських доль, розбитих надій та втрачених мрій. Важливо, щоб ми пам’ятали про ті уроки, які нам залишив Чорнобиль, і працювали над тим, щоб такі трагедії не повторювалися в майбутньому. Нехай пам’ять про цю катастрофу стане могутнім закликом до дій, щоб забезпечити безпечне і світле майбутнє для всіх.