625-річчя селища Ярмолинці
Шановні ярмолинчани та гості селища!
Прийміть щирі, сердечні вітання із нашим спільним святом — 625-річчям селища Ярмолинці, яке стрічає цей день у мальовничому куточку України, де «шляхів перехрестя сплелося». Ці слова почесного жителя селища Ярмолинці, відомого журналіста та краєзнавця Олександра Снігура, які є рядком із гімну селища, яскраво характеризують головну преференцію населеного пункту — вигідне розташування у центрі логістичної розв’язки, що з’єднує північ та південь Хмельниччини та веде до західних кордонів України.
Історично так склалося, що тут, у Ярмолинцях, переплітались не лише шляхи, а й людські долі. Сюди приїздили із різних потреб ремісники та купці, стара кам’янецька дорога вела до славного міста над Смотричем відомих людей України саме через наше селище. Транзитне положення містечка, очевидно, стало причиною перенесення сюди Петропавлівського ярмарку, відомого у Європі та світі. І хоч часи давно змінилися, і зміни ці часто бували болючими, Ярмолинці і дотепер відомі зручним географічним розташуванням, близькістю до обласного центру та центрів сусідніх громад.
625 років минуло з того часу, коли назва Ярмолинці вперше з’явилася серед історичних джерел. Але скільки насправді років на цій землі живуть люди, трудяться тут, прикрашають працею і любов’ю все, що їх оточує — достеменно невідомо. Зрозуміло лише одне — люди, помножені в поколіннях, завжди були, є і будуть головним багатством містечка, де «земля подільська, щедра і багата» і куди «всі шляхи-дороги ведуть»…
Сьогодні ми разом з усією Україною переживаємо важкі часи лихоліття, коли від плачу і болю стогнуть і земля, і небо. У нас — війна. Сотні наших земляків-ярмолинчан захищають Україну від московських окупантів, десятки поповнили лави Небесного воїнства… Вічна їм пам’ять, шана і подяка.
Але ярмолинчани та жителі громади попри усі виклики війни трудяться, щоб допомогти фронту, щоб створити тут, вдома, надійний тил для захисників і захисниць, котрі перебувають на бойових позиціях.
Широкий волонтерський рух — це ознака свідомого розуміння важливості внеску кожного жителя громади у загальну справу боротьби за незалежність та територіальну цілісність держави. На щастя, ми маємо гарні приклади співпраці із різними військовими формуваннями, яким допомагаємо у межах їхніх запитів. До цієї роботи долучаються діючі на території Ярмолинеччини підприємства та організації різних форм власності. Благодійні заходи на користь ЗСУ стали традицією відзначення урочистих дат. До зборів та акцій долучаються наймолодші жителі селища та громади — діти, котрі малюють, пишуть твори та вірші, виготовляють амулети для воїнів, організовують патріотичні заходи та змагання.
Селище Ярмолинці стало рідним домом для майже десяти тисяч його мешканців, а у перші дні та тижні повномасштабної війни — прихистком та транзитним центром для тисяч тих, хто рятувався від вибухів та пожеж, хто втратив власний дім. Ми приймали усіх, як рідних, як дорогих гостей, бо біль війни у нас спільний, і хліб та сіль — теж спільні. Ми ділилися теплом своїх осель та сердець. Тож бажаю усім переможного справедливого миру, чистого неба над головою, рідної землі під ногами, міцного здоров’я та віри у світле завтра!
Ярмолинецький селищний голова Андрій ШУТЯК