Вшанували творців соборності України

Дата: 22.01.2021 15:46

У День Соборності України, 22 січня, заступник голови Ярмолинецької селищної ради Денис Головко, керівники та представники трудових колективів поклали квіти до пам'ятника Т.Г. Шевченку і цим вшанували пам'ять тих, хто далекого 1919 року об'єднав Україну, хто боронив і боронить тепер на Сході незалежність держави.

Нагадаємо, що у січні 1918 року Центральна Рада  своїм четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу.

А 22 січня 1919 року на Софіївському Майдані в Києві було проголошено Акт Злуки про об'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної республіки у соборну Україну.

На державному рівні це свято відзначається з 1999 року.

Текст і фото Віктора ШИРОКОГО.