5 березня вшанували пам'ять генерал командира УПА Романа Шухевича біля с. Гуків Чемеровецького району

Дата: 05.03.2021 13:00

Щоб вшанувати світлу пам’ять героя, поблизу с.  Гуків Чемеровецького району з’їхалися жителі Тернопільської й Хмельницької областей. Біля   пам’ятника генерал-хорунжому УПА  відбувся мітинг-реквієм. Щоб згадати подвиги генерал командира УПА  Романа Шухевича та підкреслити значимість його історичної постаті, у мітингу-реквієму взяли участь: заступник Ярмолинецького селищного голови Денис Головко, депутати селищної ради Наталія Беренда,Віктор Посікера, старости сіл Василь Радіонов та Леотній Побережний,  керівники різних державних структур й військово-патріотичних організацій.

До підніжжя пам'ятного хреста представники влади поклали квіти. У рамках акції відбулася панахида, яку відслужили владики та священики УГКЦ  та УПЦ КП. Пам'ять про Шухевича присутні вшанували хвилиною мовчання.

Шухевич загинув у зіткненні зі спецгрупою Міністерства державної безпеки 5 березня 1950 року у селі Білогорща. За даними довідки Управління СБУ, 9 березня 1950 року група співробітників МГБ УРСР разом із солдатами строкової служби вивезли тіло Романа Шухевича із території Західної України на лівий берег річки Збруч (окраїна лісу біля села Гуків Чемеровецький район), де спалили, викинувши обгорілі залишки у брезенті в річку Збруч. Тривалий час місце спалення працівники КДБ тримали у таємниці. Тільки у 2004 році було отримано інформацію про обставини знищення тіла Шухевича