Чергове засідання ініціативної групи з розробки Герба та Прапора Ярмолинецької селищної ради

Дата: 22.04.2021 16:19

Сьогодні, 22 квітня 2021 року, в читальному залі центральної бібліотеки  відбулося чергове засідання ініціативної групи з розробки Герба та Прапора Ярмолинецької селищної ради та населених пунктів, які входять до її складу.

Насамперед учасники познайомилися з краєзнавцем, дослідником української геральдики, письменником – Напиткіним Валерієм Михайловичем.

Валерій Михайлович є автором 5 книг з геральдики, 150 гербів, член Національної спілки краєзнавців, член Українського геральдичного товариства.

Валерій Напиткін  спільно з художником, іконописцем, майстром геральдики Войталюком Петром Броніславовичем розробляють зразки геральдики.

У ході зібрання учасників було ознайомлено з основними правилами та вимогами до розробки та прийняття символіки сіл та селища.

Для досягнення повноцінності герба при створенні нових знаків велике значення має відображення специфічних місцевих особливостей, котрі підкреслюватимуть у гербі індивідуальність конкретного гербоносія та не втратять свого значення протягом тривалого часу: територіальні та географічні особливості, візерунки вишивок тощо. У гербі застосовуються метали – срібло і золото, та кольори – синій, червоний, чорний, зелений і пурпуровий. У прапорі, на відміну від герба, можливе використання більшої кількості кольорів та їхніх відтінків.

Після презентації зразків було жваве обговорення, присутні ділилися своїм баченням з геральдистами.

Символіка розробляється з метою збереження історичної та культурної спадщини Ярмолинецької територіальної громади, тому робота в цьому напрямку продовжується.