Онлайн-семінар спеціалістів ОТГ, відповідальних за пам’яткоохоронну та музейну роботу

Дата: 21.05.2021 15:07

20 травня 2021 року Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва проведено онлайн-семінар спеціалістів ОТГ, відповідальних за пам’яткоохоронну та музейну роботу.

В обласному семінарі взяли участь начальник відділу культури, туризму та релігій Ярмолинецькоъ селищноъ ради Ірина Бойко, головний спеціаліст відділу Сергій Галяс, директор КЗ «Ярмолинецький історичний музей»  Катерина Шклярук, провідний бібліограф-краєзнавець Зоя Дереш.

Привітала учасників та побажала плідної роботи начальник управління культури Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації Оксана Натальська.

Заступник начальника управління – начальник відділу управління культури Валентина Лукашук надала консультацію щодо правильного заповнення звітності  та щодо того, як правильно проводити моніторинг пам’яток культурної спадщини.

Про проблеми місцевого управління музейними закладами та стан громадських музеїв Хмельницької області розповів завідувач науково-методичного відділу Хмельницького обласного краєзнавчого музею Сергій Демидко.

У спілкуванні взяла участь завідувачка відділу наукової та культурно-освітньої діяльності Національного історико-архітектурного заповідника «Кам'янець» Лілія Свінціцька, яка розповіла про правильність проведення  інвентаризації об’єктів архітектури. Заступник директора з питань охорони культурної спадщини Сергій Шпаковський висвітлив методичні аспекти інвентаризації об’єктів культурної спадщини Хмельницької області.

Завідувачка відділу охорони пам’яток Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Ольга Юськова дала консультацію щодо необхідності укладання охоронних договорів. Старший науковий співробітник відділу охорони пам’яток кандидат історичних наук Сергій Маярчак надав консультацію учасникам семінару щодо охорони пам’яток археології та встановлення меж їхніх територій на місцевості.