Ярмолинецька селищна рада
Хмельницька область Хмельницький район

Пізнаваймо Ярмолинеччину разом. Село Голохвасти

Дата: 08.06.2021 11:30

Село Голохвасти на Ярмолинеччині – це та глибинка, яка здатна здивувати. Населення близько 250 осіб. Зрозуміло, що за такого малочисельного населення соціальна інфраструктура тут практично відсутня. Дітей автобусом підвозять до школи в сусідні населені пункти. Донедавна в селі не було Інтернету, але цього року швидкісний провідний Інтернет у Голохвастах таки з’явився. Зараз до Інтернету вже під’єдналися близько пів сотні абонентів.

А от чим село Голохвасти багате, то це чудовою природою і умільцями, витвори рук яких милують око.

Майстер Володимир Журбицький працює по дереву і по жесті. Цієї весни він допоміг жителям села привести до ладу одну з криниць у селі.

Стару криницю, викладену ще каменем, люди почистили й склалися на матеріали для її зовнішнього оздоблення. Оздоблювальні роботи виконав Володимир Журбицький. Водогін у Голохвастах прокладений, але криниця для села має не просто ужиткове значення, а є свого роду оберегом життя, тому про криниці у селі дбають.

Неподалік місця, де знаходиться криниця, на території одного з господарств є гойдалка, яку теж змайстрував Володимир на замовлення власника господарства.

Село Голохвасти – переконливе свідчення того, що не місце прикрашає людину, а людина місце. Райський куточок людина з баченням краси створить хоч би де. І у Голохвастах є свої райські куточки, створені місцевими жителями.

Дякуємо старості сіл Антонівці та Голохвасти Валентину Станіславовичу Вармінському за цікаве знайомство з життям села.