Урок правової грамотності

Дата: 28.09.2021 09:13

До 30-річчя ратифікації Конвенції ООН про права дитини, Ярмолинецьким відділом Хмельницької окружної прокуратури  проведено урок підвищення правової обізнаності учнів у  Ярмолинецькому закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області, в ході якого учнів ознайомлено  з їхніми правами, в тому числі щодо    захисту себе  від жорстокого поводження, обговорено правила   спілкування з однолітками та дорослими, які допоможуть уникнути конфліктів.

«Конвенція ООН – це світова дитяча Конституція, яку має знати кожна дитина, в якій визначено основні права дитини :

• Кожна дитина має невід’ємне право на життя.
  • Дитина має право на ім’я і набуття громадянства, а також право знати своїх батьків і право на їх піклування.
  • Дитина має право на збереження своєї індивідуальності і громадянства.
  • Дитина має право не розлучатися з батьками, за винятком випадків, коли компетентні органи визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини.
  • Дитина має право вільно висловлювати власні погляди з усіх питань, що торкаються дитини, причому поглядам дитини приділяється належна увага.
  • Дитина має право вільно висловлювати свої думки; це право включає свободу шукати, одержувати і передавати інформацію та ідеї будь-якого роду.
  • Повинно поважатися право дитини на свободу думки, совісті та релігії.
  • Дитина має право на свободу асоціацій і мирних зборів.
  • Жодна дитина не може бути об’єктом свавільного або незаконного втручання в здійснення її права на особисте і сімейне життя, недоторканність житла, таємницю кореспонденції або незаконного посягання на її честь і гідність.
  • Держава забезпечує право дитини на доступ до інформації із національних та міжнародних джерел.
  • Дитина має право на користування найбільш досконалими послугами системи охорони здоров’я з приділенням першочергової уваги розвитку первинної медико-санітарної допомоги.
  • Дитина має право користуватися благами соціального забезпечення.
  • Дитина має право на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку.
  • Дитина має право на освіту.
  • Дитина має право користуватися своєю культурою.
  • Дитина має право на відпочинок і дозвілля, право брати участь в іграх та вільно брати участь у культурному житті та займатися мистецтвом
  • Дитина має право на захист від економічної експлуатації та від виконання будь-якої роботи, яка може завдати шкоди її життю та розвитку.
  • Дитина повинна бути захищена від незаконного зловживання наркотичними засобами.

Таке неформальне спілкування з дітьми дуже цінне, при якому діти вчать свої права, а дорослі  вчаться щирості та відкритості.

Прокурор Ярмолинецького відділу

Хмельницької окружної прокуратури                                                                І.Ананьєва