Дотримання Правил благоустрою дозволить громадянам та підприємствам уникнути штрафу

Дата: 26.10.2021 16:00
Кількість переглядів: 1919

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень селищних рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження Правил благоустрою територій. На виконання цієї вимоги закону рішенням 13 сесії Ярмолинецької селищної ради VІІІ скликання №4 від 20.10.2021 затверджено Правила благоустрою території населених пунктів Ярмолинецької селищної територіальної громади. Зазначеним документом визначено обов’язки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб та громадян у сфері благоустрою з метою забезпечення утримання території селища та сіл громади у чистоті й належному стані.

Правилами  благоустрою території населених пунктів Ярмолинецької селищної територіальної громади за суб’єктами господарювання закріплена територія прибирання та благоустрою (територія, на якій проводиться комплекс заходів щодо збору, вивезення відходів та яка складається з території суб’єкта благоустрою та закріпленої (прилеглої) території):

• прилегла територія для приватних будівель – це територія тротуару чи земельної зони вздовж огорожі лінії забудови цієї будівлі до проїжджої частини вулиці; у разі відсутності проїжджої частини на відстані 20 м по периметру;
  • об’єкти для обслуговування населення: кіоски, павільйони, відкриті літні кафе, стоянки автотранспорту та інші споруди не вище двох поверхів – закріплена прилегла територія становить 20 м (додаток до рішення сесії №4 від 20.10.2021 року).

Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка передбачає накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до ст. 255 Кодексу протоколи про порушення мають право складати уповноважені особи виконавчого комітету селищної ради та органи Національної поліції України.

Порушенням правил благоустрою території населених пунктів Ярмолинецької селищної територіальної громади вважається:

– захаращення та несвоєчасне прибирання території від побутового, будівельного сміття, піску, деревини, опалого листя, гілля, винесення транспортними засобами на дорогу ґрунту, піску чи інших залишків будматеріалів;

– миття автотранспорту в невідведених місцях;

– несвоєчасне очищення або вивезення вмісту урн, контейнерів (або їхня відсутність), сміттєзбірників, використаних матеріалів, конструкцій та залишеного ґрунту, піску, розчину бетону, сумішей;

– організація звалищ побутових, будівельних матеріалів і конструкцій, снігу, піску, розчинів, землі тощо у невідведених для цього місцях;

– несвоєчасна ліквідація несанкціонованих звалищ;

– спалювання листя, трави, бур’яну, гілля, деревини, відходів виробництва, побутового сміття;

– несвоєчасне знищення бур’янів та особливо бур’янів-алергенів (об’єктів рослинного карантину), косіння газонів на прилеглих та закріплених територіях;

– відсутність договору та сплати за вивіз твердих побутових відходів.

До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів притягаються особи, винні у:

– самовільному зайнятті без дозволу (ордера) на розміщення об’єкта на території (частини території) і на об’єкти чи елементи благоустрою населеного пункту;

– пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою населеного пункту;

– знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об’єктів озеленення населеного пункту, крім випадків, передбачених законом;

– забрудненні (засміченні) території населеного пункту;

– неналежному утриманні об’єктів благоустрою, зокрема покриття доріг, тротуарів, освітлення територій населеного пункту, викрадення та пошкодження люків та решіток тощо.

ПОВІДОМЛЯЄМО, що за порушення Правил благоустрою території населених пунктів Ярмолинецької селищної територіальної громади винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про благоустрій населених пунктів».

Обов’язковою умовою виконання Правил благоустрою є наявність договору та сплати за вивіз твердих побутових відходів.

ЗАКЛИКАЄМО жителів громади усунути всі наявні порушення та привести територію суб’єкта благоустрою та закріплену за вами територію у відповідність до вимог Правил благоустрою території населених пунктів Ярмолинецької селищної територіальної громади.