ДСНС інформує

Дата: 15.03.2022 08:21

З початку року на території області виникло  пожежі сухої рослинності. Такі цифри говорять про катастрофічну ситуацію з пожежами на відкритих територіях. В області спостерігається значне збільшення пожеж в екосистемах (підпали сухої трави), на які підрозділи ДСНС витрачають значні ресурси. Це може позначитися на оперативному реагуванні під час виникнення пожеж в житловому секторі та на інших важливих об’єктах інфраструктури.

Нагадуємо, що законом передбачена відповідальність за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу:
     штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах – від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1530 грн до 4590 грн);
     штраф за самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг та у парках – від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн);
     штраф за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами – від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 30600 грн до 61200 грн) або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого;
     штраф за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом – від 5400 до 9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 91800 грн до 153 000 грн).

Ярмолинецька селищна рада звертається до жителів громади: дотримуйтеся правил пожежної безпеки, відмовтеся від спалювання сміття й рослинних залишків! Якщо ви бачите, як інші палять листя та траву, – поясніть, чому цього не слід робити.