Порядок компенсації роботодавцям за працевлаштування переміщених осіб
У зв’язку з початком вторгнення російських військ та проведенням бойових дій на території України, Верховна Рада України прийняла Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136–IX (далі Закон № 2136–IX), а також Уряд затвердив Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.
Роботодавці, при здійсненні господарської діяльності, повинні офіційно працевлаштовувати найманих працівників, в тому числі внутрішньо переміщених осіб.
Так, відповідно до Постанови № 331, затверджено Порядок компенсації роботодавцям за працевлаштування переміщених осіб.
Зокрема, компенсація витрат надається роботодавцю за кожну працевлаштовану особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, за таких умов:
•роботодавець перебуває на обліку як платник ЄСВ;
•розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством;
•подання в установленому законодавством порядку податкової звітності за IV квартал 2021 р. або річної звітності за 2021 рік.
Особа з числа внутрішньо переміщених осіб може бути працевлаштована на умовах, визначених цим Порядком, один раз.
РОЗМІР КОМПЕНСАЦІЇ
Компенсація витрат надається у розмірі 6500 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується ЄСВ, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.
ЯК ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ
Для отримання компенсації витрат роботодавець не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування особи подає до міського, районного, міськрайонного центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості (далі — центри зайнятості) заяву про компенсацію витрат (далі — заява(sad)
• в електронній формі — через Дію;
• в паперовій формі — особисто під час відвідування центру зайнятості або на адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості.
Заява подається роботодавцем до центру зайнятості, за адресою:
смт Ярмолинці, пл. 600-річчя Ярмолинець, 1.