У провідну неділю вшануємо близьких живими квітами

Дата: 30.04.2022 08:05

Питання відмови від штучних квітів та вінків на цвинтарях набуває особливої ваги у дні, що передують  провідній неділі.

Пластикові квіти та вінки надзвичайно токсичні, отруюють воду і ґрунти, їхні випари теж дуже шкідливі. Неодноразово, спостерігалося, що вони спричиняють  пожежі на кладовищі. Ці вироби починають шкодити довкіллю вже на етапі виготовлення сировини, адже для цього використовують нафтопродукти.

Гідною заміною пластиковим виробам стануть живі декоративні рослини, які можна посадити на могилі.

Священнослужителі також підтримують ініціативу турботи про довкілля, висаджувати й приносити на цвинтар живі квіти, оскільки духовного змісту у прикрашанні могил "мертвими" квітами немає, а сама традиція поширилася у радянські  часи.

Ми маємо усвідомити загрози та шкідливі наслідки від використання штучних квітів на кладовищах та надати перевагу живим квітам та вічнозеленим рослинам.