8 і 9 травня Україна День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Дата: 08.05.2022 14:55

8 і 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

З цієї нагоди сьогодні в Ярмолинцях відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятників полеглим захисникам.

Цього року Україна відзначає 8 та 9 травня в умовах повномасштабної військової агресії росії, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, на саме існування українців. Намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру в усій Європі.

«Ніколи знову» – це повторюване десятиліттями гасло збройною агресією проти суверенної України росія перекреслила. Злочини, які чинить рф на території України, яскраво демонструють, що багато жахіть Другої світової війни знову стали реальністю в Європі, а її уроки – так і залишилися людством невивченими.

У 1939–1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. Тому офіційне гасло цих пам’ятних днів тепер в Україні звучить так:

Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!