Поліція Хмельницької області нагадує: шахраї «полюють» на ваші заощадження

Дата: 09.01.2023 15:41

Будьте пильними! Шахраї не полишають спроб заволодіти коштами громадян, вигадуючи щоразу нові схеми шахрайств. Але є й так звані «класичні» схеми через застосування психологічного тиску, коли зловмисники змушують жертву нервувати, не дають часу подумати.

На вудку шахрайської схеми «ваш родич у біді» цієї середи, 4 січня, потрапила 70-річна шепетівчанка. До неї зателефонував невідомий і представився правоохоронцем. Під приводом непритягнення її сина до кримінальної відповідальності за нібито нанесення тілесних ушкоджень виманив у потерпілої 20 тисяч гривень. Пенсіонерка переказала кошти на невідомий банківський рахунок через термінал самообслуговування.

Лише після цього жінка вирішила про всяк випадок зателефонувати сину. Той одразу взяв слухавку і здивувався стурбованості матері. Зрозумівши, що стала жертвою шахраїв, жінка звернулась із заявою до поліції.

За даним фактом поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

.Тож якщо невідомі повідомляють, що ваш родич потрапив у біду, – одразу перевіряйте інформацію!

• Не панікуйте та не поспішайте виконувати умови шахраїв.

• Не називайте невідомим своїх близьких на ім'я. Натомість попросіть того, хто представився правоохоронцем чи лікарем, назвати прізвище, ім'я та дату народження затриманого або постраждалого родича.

• Спокійно уточніть, у якому саме відділі поліції чи в якій лікарні знаходиться родич – так вам буде зручно перевірити цю інформацію.

• Намагайтеся якнайшвидше передзвонити тому, хто нібито потребує негайної допомоги, або людям, які можуть у даний момент бути поруч та підтвердити або спростувати тривожну інформацію.

Бережіть себе, своїх близьких та пам'ятайте про шахраїв, які «полюють» на ваші заощадження. Не дайте себе ошукати!