Щодо неприпустимості порушення прав та законних інтересів місцевого самоврядування

Дата: 23.02.2023 16:23

Фото без описуОфіс Президента України

Верховна Рада України

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування,

регіональної розвитку та містобудування

Кабінет Міністрів України

Державне агентство лісових ресурсів України

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Щодо неприпустимості

порушення прав та законних інтересів

місцевого самоврядування

Державне агентство лісових ресурсів України, з метою отримання зауважень та пропозицій, оприлюднило проект Закону України "Про особливості управління об'єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства "Ліси України".

Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад», яка в своєму складі налічує більше 700 територіальних громад, за результатами опрацювання вищевказаного законопроекту, констатує, що норми проекту грубо порушують законні права та інтереси місцевого самоврядування. Законопроект можна розцінювати фактично як спробу рейдерського захоплення майна та ресурсів територіальних громад.

Через створення спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства “Ліси України” передбачається вилучення в територіальних громад права власності на земельні ділянки лісогосподарського призначення.

З огляду на вищезазначене, вимагаємо виключити із проекту Закону України "Про особливості управління об'єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства "Ліси України" норм, що стосуються:

• Земель, які надані у постійне користування спеціалізованим комунальним лісогосподарським підприємствам;
  • Лісів на землях комунальної власності, що надані в постійне користування.

виконавчий директор

Всеукраїнської Асоціації ОТГ                                                            Валентина Полтавец