Шевченківські читання у Ярмолинецькій громаді

Дата: 03.03.2023 08:37

Захід відбувався напередодні Шевченківських днів. Цього року це був фестиваль читців під назвою «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській!». Проходив він 1 березня у залі Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості.

У фестивалі взяли участь вихованці 11 закладів загальної та позашкільної освіти Ярмолинецької селищної громади у двох вікових категоріях – молодшій та старшій.

Шевченкове слово дивовижно резонувало із подіями сьогодення. Кожен виступ мав свою драматургію, що розкривалася через поетичні рядки, музичний супровід, відеоряд, сценічний образ виконавців.

За дійством на сцені спостерігали не лише глядачі у залі, а й журі. Захід, що проводився у громаді, водночас був І етапом обласного конкурсу читців, і журі мало визначити переможців етапу.

У молодшій віковій категорії (9 – 12 років) переможцями стали:

І місце

Лис Єлизавета з поезією «Минають дні, минають ночі», учениця Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ст. №1

ІІ місце

Білявська Валерія з поезією «Плач Ярославни», учениця Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ст. №1

Міняйло Захар із уривком з поеми «Гайдамаки», учень Шарівського ЗЗСО І-ІІІ ст.

ІІІ місце

Стецюк Дарина з поезією «Бандуристе, орле сизий!», вихованка Ярмолинецького Будинку дитячого та юнацького творчості;

Гуцал Віталіна із уривком із поеми «Княжна», учениця Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ст. №1;

Шклярук Ангеліна із поезією «Розрита могила», учениця Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ст. №1.

У старшій віковій категорії (13 – 17 років) місця розподілилися таким чином:

І місце

Коваль Діана з поезією «Наймичка», учениця Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ст. №1

ІІ місце

Шумович Анна із уривком з поеми «Гайдамаки», учениця Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ст. №1

Розгонюк Крістіна із поезією «Розрита могила», учениця Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ст. №1

ІІІ місце

Назаренко Ілона із поезією «Плач Ярославни», учениця Шарівського ЗЗСО І-ІІІ ст.

Слободян Елеонора із поезією «Хустина», учениця Соколівського ЗЗСО І-ІІІ ст.

Ганенко Вікторія із уривком із поеми «Марія», учениця Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ст. №1

Та найкраще настрій фестивалю характеризує те, що всі його учасники отримали дипломи. І це було цілком заслужено! Адже за кожним виступом – велика праця учнів і їхніх наставників, підтримка рідних та друзів. І невмируще Шевченкове слово.