Ярмолинецька селищна рада

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Дата: 05.05.2023 10:18

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА

Фото без опису 0253-2-15-81                                                                     Фото без описуjarmol_prok@ukr.net

04 травня  2023 року

У власність територіальної громади повернуто земельні ділянки

Ярмолинецьким відділом Хмельницької окружної прокуратури вживаються заходи, спрямовані на захист інтересів територіальної громади щодо повернення у комунальну власність Ярмолинецької селищної ради земельних ділянок, які надавались громадянам із порушенням вимог чинного законодавства.

Вивченням інформації, розміщеної на відкритих Інтернет - ресурсах    було встановлення факти незаконного, повторного отримання фізичними особами 2 земельних ділянок сільськогосподарського призначення, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, розташованих за межами смт Ярмолинці,

В подальшому вказані земельні  діляни були неодноразово продані та об’єднані з іншими земельним ділянками.

Реагуючи на виявлені порушення вимог земельного законодавства, згідно яких громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у межах норм, визначених Земельним Кодексом України, проводиться один раз по кожному виду використання, Ярмолинецьким відділом Хмельницької окружноі прокуратури до Ярмолинецького районного суду було подано 2 позовних заяви про витребування незаконно набутих земель сільськогосподарського призначення.

Враховуючи, що вказані земельні ділянка вибули з власності територіальної громади поза волею власника, на підставі оплатного договору з особами, які не мали права їх відчужувати, позовні вимоги прокуратури задоволено в повному обсязі.

На виконання рішень Ярмолинецького районного суду за вказаним позовами, право власності на земельні ділянки, сільськогосподарського  призначення, площею 4,0 га, вартість яких становить 240 тис. грн, повернуто у власність Ярмолинецької об’єднаної територіальної громади.

Прокурор Ярмолинецького відділу

Хмельницької окружної прокуратури                                               Ірина АНАНЬЄВА