І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на Ярмолинеччині

Дата: 02.06.2023 10:38

У Ярмолинецькій громаді змагалися і демонстрували свої вміння та навички юні «джури». Знову після трирічної перерви!

Упродовж 25-26 травня у селі Шарівці Ярмолинецької селищної територіальної громади проведено І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Метою гри є військово-спортивне і національно-патріотичне виховання української молоді на основі традицій українського козацтва.

У І етапі брали участь такі команди:

• рій «Подільські джури» Шарівського ЗЗСО І– ІІІ ступенів (виховники – Дейнега І.В., Сікорська І.М., Бузінський В.В.);
  • рій «Сіроманці» Ярмолинецького ЗЗСО І– ІІІ ступенів № 1 (виховники – Паславський О.Ф., Капатинська Н.В., Левчук В.А.);
  • рій «Нащадки козаків» Ярмолинецького ЗЗСО І– ІІІ ступенів № 2 (виховники – Онопріюк П.А., Огороднік А.В., Загродський С.В.);
  • рій «Сокіл» Соколівського ЗЗСО І– ІІІ ступенів (виховники – Шевчук А.М., Качуровська Т.В., Костюк О.О.);
  • рій «Сутковецький форпост» Сутковецького ЗЗСО І– ІІІ ступенів ім. Романа Лабаня (виховники – Шумович К.А., Мисько Т.С., Левицька Т.П.);
  • рій «Грізні джмелі» Правдівського ЗЗСО І– ІІІ ступенів ім. П.Т. Лохвицького (виховники – Бородій Д.П., Бородій А.В., Сторожук О.Й.);
  • рій «Січ» Москалівського ЗЗСО І– ІІІ ступенів (виховники – Новосядлов В.В., Остапова Н.О., Гевелюк Н.А.);
  • рій ім. Богдана Хмельницького Новосільського ЗЗСО І– ІІІ ступенів (виховники – Денисюк О.П., Салій І.О., Цибульська Н.М.).

На відкритті змагань учасників вітали Березовський І.І. – заступник Ярмолинецького селищного голови, Гаврилюк Р.В. – начальниця відділу освіти Ярмолинецької селищної ради, Андрушко В.В. – депутат Ярмолинецької селищної ради, Трембач М.І. – директор Хмельницької обласної організації Товариства сприяння обороні України, Карпова Т.О. – головний спеціаліст відділу освіти Ярмолинецької селищної ради, Дмитро Чавалах – Герой України.

«Джуру» розпочали з молитвою і благословенням благочинного Ярмолинецького округу Православної церкви України протоієрея Миколая Ковалика.

Юні джури продемонстрували підготовку, спритність, витривалість у таких видах змагань:

• «Впоряд» – демонстрація знань та вмінь з муштрового вишколу;
  • «Стрільба» – уміння влучно стріляти по мішенях;
  • «Смуга перешкод» – лабіринт, ламана драбина, гусячий крок, подолання заболоченої ділянки по купинах, повзання по-пластунськи;
  • «Відун» – інтелектуальна вікторина, що включає питання з історії України та запорозького козацтва;
  • «Бівак» (таборування) – перевірка побуту, спорядження, дотримання чистоти, санітарно-гігієнічних норм, стан особистих речей, посуду;
  • «Ватра» – творчо-мистецьке представлення рою.

Метою заходу була не лише перевірка знань та вмінь, але й можливість навчитися чомусь новому. Рої мали змогу побачити вишкіл виду «Рятівник» (уміння надати першу допомогу в зоні бойових дій), продемонстрований командою Правдівського ЗЗСО І– ІІІ ступенів ім. П.Т. Лохвицького. А ще учасники могли познайомитися із виставкою зброї, яку організував керівник військово-патріотичного клубу «Молодіжна козацька Січ Ярмолинеччини» Федір Пронак зі своїми вихованцями. Також дякуємо Федору Пронаку за допомогу в організації харчування штабу.

За підсумками суддівської колегії переможцем і призерами змагань стали:

І місце – рій «Подільські джури» Шарівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів;

ІІ місце – рій «Січ» Москалівського ЗЗСО І– ІІІ ступенів;

ІІІ місце – рій «Грізні джмелі» Правдівського ЗЗСО І– ІІІ ступенів ім. П.Т. Лохвицького.

Висловлюємо щиру подяку організаційному комітету та суддівській колегії за проведення І етапу гри «Джура», до складу яких увійшли:

Пищур О.П. – головний спеціаліст відділу освіти Ярмолинецької селищної ради;

Краснопортко М.М. – директор Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості;

Шуверткова І.І. – методист Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості;

Граб Т.В. – заступник директора Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості;

Хоптяр В.А. – директор Ярмолинецької дитячої-юнацької спортивної школи;

Кучер А.В. – вчитель фізичної культури Савинецької гімназії;

Гонтар І.А. – педагог-організатор Савинецької гімназії;

Стопняк А.В. – вчитель фізичної культури Сутковецького ЗЗСО І– ІІІ ступенів ім. Романа Лабаня.

Дякуємо Шарівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів в особі директора закладу Мазура М.О. за підтримку та допомогу в організації проведення заходу а також Ярмолинецькій селищній раді в особі селищного голови Шутяка А.В., секретаря селищної ради Садлій А.І., заступника селищного голови Березовського І.І., депутатському корпусу Ярмолинецької селищної ради, голові бюджетної комісії Андрушку В.В., відділу освіти в особі начальниці Гаврилюк Р.В. – за сприяння у виділенні коштів для проведення І етапу гри «Сокіл» («Джура»).

Вітаємо всіх учасників змагань! Дякуємо за відмінний настрій та підготовку! Команді-переможцю бажаємо успіхів на обласному етапі конкурсу, що відбудеться з 5 по 11 червня 2023 року в селі Голосків Кам’янець-Подільського району Хмельницької області.

Підготувала Ірина ШУВЕРТКОВА, методист Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості