Ярмолинецька громада
Хмельницька область, Хмельницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ІНФОРМАЦІЯ про результати діяльності Хмельницької окружної прокуратури  за І півріччя 2023 року

Дата: 13.07.2023 13:26
Кількість переглядів: 75

Фото без опису

ІНФОРМАЦІЯ

про результати діяльності Хмельницької окружної прокуратури 

за І півріччя 2023 року 

 

Ярмолинецьким відділом Хмельницької окружної прокуратури упродовж І півріччя 2023 року вживалися заходи, спрямовані на реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, розкриття кримінальних правопорушень, забезпечення відшкодування завданих ними збитків, додержання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні, посилення протидії корупції на території Ярмолинецької та Солобковецької ОТГ.

Завдяки проведеній роботі досягнуто позитивних результатів на основних напрямах прокурорської діяльності.

 

 І. Загальна характеристика злочинності та стану законності при проведенні оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування

 

У І півріччі 2023 року зареєстровано 209 кримінальних правопорушень, що у 2 рази більше, ніж за аналогічний період 2022 року (100).

За вказаний період на 37,06% ззбільшиласт кількість облікованих кримінальних правопорушень (53 проти 143).

Із числа облікованих 3 правопорушення, або 2% є особливо тяжкими. Їх кількість у порівнянні із аналогічним періодом 2022 року залишається стабільною, також 3 правопорушення.

В 4 рази збільшилась кількість облікованих тяжких правопорушень (з 19 до 88), питома вага яких становить 43,8%.

В Єдиному реєстрі досудових розслідувань обліковано 12 нетяжких злочинів та 40 проступків, що більше у порівнянні з відповідним періодом 2022 роком на 33,3 % та 45% відповідно.

Упродовж І півріччя 2023 року Ярмолинецьким відділом окружної прокуратурою здійснювалося процесуальне керівництво у 441 кримінальних провадженнях, що розслідувалися піднаглядними органами поліції. За цей період закінчено розслідування у 123 кримінальних провадженнях (27,8 %) від загальної кількості.

Скеровано до суду з обвинувальними актами 49 кримінальних провадження, у т.ч. 10 кримінальних проваджень з угодами або 12 %.

За результатами досудового розслідування встановлено збитки на загальну суму 1147, 7 тис грн, з яких відшкодовано в ході досудового розслідування 1 050 тис грн, або 91%.

Відносно неповнолітніх кримінальні провадження не розслідувалися та до суду не направлялися.

Профілактика негативним проявам у молодіжному середовищі дала змогу не допустити підліткової злочинності (неповнолітніми особами кримінальні правопорушення не вчинялися).

 

II. Протидія корупції

Прокуратурою, в координації з іншими правоохоронними органами та органами влади, проводиться робота з протидії корупційним проявам.

Впродовж поточного року до суду спрямовано 2 обвинувальні акти у сфері протидії корупції.

До прикладу, 16.06.2023 до Ярмолинецького районного суду для розгляду по суті скеровано обвинувальний акт за обвинуваченням мешканця м. Хмельницький щодо надання неправомірної вигоди працівнику поліції, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України.

Також, Ярмолинецьким відділом окружної прокуратури забезпечено участь у розгляді судом 2 протоколів про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, за результатами розгляду якого судом 2 осіб визнано винними та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Крім того, внесено подання на адресу Ярмолинецької селищної ради в порядку частини 3 статті 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» про вирішення питання щодо призначення та проведення службового розслідування з метою виявлення та подальшого усунення причин та умов, що сприяли вчиненню підпорядкованим працівником адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч.ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП.

За результатами досудового розслідування до суду спрямовано по 1 обвинувальному акту в кримінальному провадженні про злочини у бюджетній сфері та земельних правовідносинах.

 

III. Стан законності у сфері кримінального судочинства

Виходячи з конституційних повноважень, основні зусилля органів прокуратури спрямовані на те, щоб результати судового розгляду кримінальних проваджень (справ) сприяли забезпеченню правопорядку в суспільстві, невідворотності покарання за вчинення злочинів, відновленню порушених прав і законних інтересів громадян та держави. Відтак вживалися організаційні та практичні заходи до підвищення якості підтримання обвинувачення в судах.

Прокурорами прийнято участь у розгляді 90 кримінальних проваджень судами першої інстанції, в яких ухвалено 15 вироків.

До прикладу, за публічного обвинувачення Ярмолинецького відділу Хмельницької окружної прокуратури суд визнав винним 54-річного жителя Хмельницького району у розбої, поєднаному з проникненням у приміщення, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 187 КК України). 

Його засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Подія сталась у грудні минулого року в с. Солобківці Солобковецької ОТГ. Через незачинену хвіртку чоловік зайшов на подвір’я родини, якій за гроші допомагав по господарству. У хліві зловив і задушив три домашні качки. На шум прийшла господиня. Впізнавши крадія, пригрозила зателефонувати чоловікові. Злочинець не розгубився і вдарив жінку спочатку кулаком, а коли та намагалась втекти – завдав декілька ударів ломом по голові та почав душити.

Раптом до хліва у пошуках мами зайшов трирічний малюк. Побачивши знайомого дядька, який душить маму, хлопчик попросив відпустити її. Нападник дослухався до дитини. Наказав жінці мовчати про те, що сталося і втік.

Розбійника знайшли через 10 днів в Івано-Франківську. Там він переховувався у родичів.

На незаконні рішення судів першої інстанції у кримінальних провадженнях подано 2 апеляційні скарги стосовно 2 осіб, які на даний час перебувають на розгляді.

  

IV. Стан законності при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також інших заходів примусового характеру

За відповідний період Ярмолинецьким відділом Хмельницької окружної прокуратури під час здійснення повноважень щодо нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, внесено 4 вказівок, спрямованих на усунення порушень вимог законодавства. За результатами розгляду вказаних документів порушення закону усунуто.

Окрім того, упродовж 2023 року прокурорами забезпечено участь при розгляді 7 справ щодо розгляду питань, пов’язаних із виконанням вироків,    43 справ щодо зміни, продовження та припинення заходів медичного характеру.

 

V. Представницька діяльність на захист інтересів держави

Так, упродовж І півріччя 2023 року, Ярмолинецьким відділом окружної прокуратури  заявлено 11 позовів, з них: 2 у сфері земельних відносин на загальну площу 4,4 га вартістю 205,0 тис грн, 5 у бюджетній сфері на суму 223,2 тис. грн, 3 у сфері комунальної власності площею 209,0 кв м, 1 - про відшкодування шкоди завданої кримінальним правопорушенням на суму 24,3 тис. грн.

На даний час зосереджено роботу на виявленні фактів незаконного перебування у власності іноземних громадян земель сільськогосподарського призначення.

Зокрема, до Ярмолинецького районного суду в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій  області скеровано 2 позовні заяви до громадян рф та рб про конфіскацію земельних ділянок  сільськогосподарського призначення загальною площею 4,4 га, вартістю яких становить близько 204,6 тис грн., які судом розглянуто та задоволено в повному обсязі.

Також, в першому півріччі 2023 року  активізовано роботу в сфері захисту інтересів держави щодо державної та комунальної власності. Зокрема, до суду скеровано 3 позовних заяви у вказаній сфері.

До прикладу, до Ярмолинецького районного суду скеровано 2 позовні заяви в інтересах  Ярмолинецької територіальної громади про передачу безхазяйного нерухомого майна у комунальну власність, а саме комплексу гідротехнічних споруд площею 86,0 кв м та 123 кв м.

Також за вжиття заходів представницького характеру щодо захисту інтересів держави в особі  Міністерства культури та інформаційної політики України, Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігії  Хмельницької обласної державної адміністрації в порядку адміністративного судочинства заявлено позов до Ярмолинецької селищної ради про  визнання бездіяльності  протиправною та зобов’язання вчинити певні дії щодо розроблення історико - архітектурного опорного плану історично населеного смт Ярмолинці.

Впродовж І півріччя 2023 року задоволено 5 позовів на загальну суму 289,3 тис грн, загальною площею 4,4  га ( з них: 2 позови у сфері земельних відносин на суму 204,6 тис грн, площею 2 га, 1 у сфері комунальної власності, 3 у бюджетній сфері на суму 84,7 тис грн).

Забезпечено реальне виконання судових рішень на суму 550,5  тис грн, повернуто у  комунальну власність Ярмолинецької територіальної громади 5 земельних ділянок площею 9,69 га, вартість яких становить 523,0 тис грн.

Факти відмов у задоволені позовів та залишення без розгляду – відсутні.

 

Представницька діяльність на захист інтересів держави (у сфері захисту інтересів дітей та протидії насильству)

З метою захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства Ярмолинецьким відділом Хмельницької окружної прокуратури упродовж І півріччя 2023 року до суду заявлено позовну заяву про зобов'язання вчинити дії щодо інвентаризації та паспортизації дитячого майданчика по вул. Центральній в смт Ярмолинці.

Також за вказаний період Господарським судом Хмельницької області задоволено позовну заяву Ярмолинецького відділу Хмельницької окружної прокуратури в інтересах держави про визнання недійсними додаткових  угод  до договору закупівлі та стягнення надміру сплачених коштів в розмірі 79,5 тис. грн.

Забезпечено реальне виконання судових рішень на суму 70,0 тис. грн,  стягнуто на користь держави в особі Управління соціального захисту населення Хмельницької  районної державної адміністрації сплаченої тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме.

 

VI. Розгляд звернень громадян

За I півріччя 2023 рік до Ярмолинецького відділу окружної прокуратури надійшло 30 звернень, з них вирішено 11 звернення, що становить 36% від загальної кількості звернень, 17 звернення направлено в інші відомства та іншим прокурорам для вирішення, 1 – приєднано до матеріалів кримінального провадження та 1 – залишено без розгляду. 

Передумовами надходжень звернень до прокуратури  є насамперед, неналежний стан здійснення слідчими/дізнавачами, на думку заявників, досудового розслідування, порушення соціальних прав, а також низька правосвідомість окремих громадян, законодавчі зміни, які визначають повноваження органів прокуратури та бажання громадян вирішити порушені в зверненні питання, що не відносяться до компетенції прокуратури поза судовим розглядом.

Значна кількість звернень, що надійшла до Ярмолинецького відділу Хмельницької окружної прокуратури, з числа вирішених стосується питань досудового розслідування -  7 звернень.

Найчастіше заявники звертаються з такими формами звернень як заява та скарга. Здебільшого тематика таких звернень стосується питань досудового розслідування, у тому числі рішень, дій та бездіяльності органів поліції.

З питань додержання кримінально-виконавчого законодавства розглянуто 2 звернення.

 

VII. Стан інформування суспільства про роботу прокуратури

З метою інформування суспільства про результати діяльності окружної прокуратури працівниками здійснено 11 виступів.

Основний акцент інформаційних повідомлень спрямовано на питання протидії корупції, захист економічних інтересів держави, відображення реальних результатів прокурорської діяльності.

При цьому ефективно використовуються можливості Інтернет-ресурсів, що сприяє оперативному інформуванню громадськості про роботу прокуратури.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь