14 грудня – День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Дата: 18.12.2023 11:14

14 грудня 1986 року – день, коли було завершено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. У листопаді 2006 року указом Президента України в цю дату було засновано День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, найстрашнішої техногенної катастрофи в історії людства.

З нагоди пам’ятної дати в Ярмолинецькій громаді вшанували Героїв-ліквідаторів. «За мужність, самовідданість і високий професіоналізм при ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції» секретар селищної ради Алла Садлій та заступник селищного голови Іван Березовський грамотами Ярмолинецької селищної ради нагородили наших земляків, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС:

• Андрейчука Сергія;
  • Беха Володимира;
  • Богоміла Руслана;
  • Бурковського Віктора;
  • Гронського Станіслава;
  • Гуменного Володимира;
  • Дармопука Миколу;
  • Дідору Руслана;
  • Довжного Ігоря;
  • Круця Володимира
  • Мачковського Анатолія;
  • Мидинського Володимира;
  • Никоненко Жанну;
  • Романова Миколу;
  • Сорочан Таїсію.

Учасники зустрічі урочисто поклали квіти до пам’ятного знака Героям-ліквідаторам, що в центрі Ярмолинець. Очевидці тих подій закликали кожного з нас підтримувати українських воїнів, які своєю мужністю та самопожертвою закривають нас сьогодні від лиха війни.

Подвиг героїв-ліквідаторів назавжди записаний у літопис людської мужності й навічно залишиться в пам’яті українського народу.