Засідання Ради з питань ВПО від 22 грудня 2023 року
22 грудня відбулося чергове засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб, які перебувають в Ярмолинецькій селищній територіальній громаді.
Вітаючи учасників засідання, заступник селищного голови Іван Березовський підкреслив, що внутрішньо переміщені особи стали невід’ємною частиною нашої громади в умовах повномасштабної агресії російської федерації проти України, тому їхня інтеграція в життя громади щодень стає все більшою.
На засіданні обговорено можливості державної служби зайнятості щодо працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, з якими присутніх ознайомила Світлана ЛУКАСЕВИЧ, начальниця Ярмолинецького відділу Хмельницької районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості. Йшлося і про альтернативні платформи зайнятості: дистанційна зайнятість, навчання, перенавчання, складання резюме тощо, які презентувала Любов ТІМКОВА, кар’єрна радниця щодо альтернативних платформ пошуку роботи БО «Благодійний фонд «РОКАДА».
Про особливості надання внутрішньо переміщеним особам послуг Центру надання адміністративних послуг Ярмолинецької селищної ради присутніх інформувала Наталія ЧЕРНІЙ, адміністраторка відділу надання адміністративних послуг Ярмолинецької селищної ради.
З результатами скринінгу громади серед внутрішньо переміщених осіб та врахування цих пропозицій у проекті Стратегії розвитку Ярмолинецької селищної територіальної громади на період до 2027 року ознайомили прсутніх Наталія МАРТИНЮК, менеджерка з питань розвитку громад БО «Благодійний фонд «РОКАДА», та Ірина ДРАГОМЕРЕЦЬКА, начальниця відділу економічного розвитку та інвестицій апарату Ярмолинецької селищної ради.
Основною потребою внутрішньо переміщених осіб, що проживають в громаді, є питання доступного житла та працевлаштування, послуг у різних сферах. Респонденти, які є батьками, вказали, що у громаді бракує спортивних та мистецьких гуртків, зокрема з футболу, боксу, малювання, тощо. Більшість опитаних не планують залишати Ярмолинеччину.
Представники структурних підрозділів Ярмолинецької селищної ради надали роз’яснення з актуальних питань життєдіяльності вимушених переселенців у громаді. Зараз у громаді перебуває 430 ВПО, з них: 141 дитина, 200 жінок, 89 чоловіків. У громаді проживає 13 багатодітних сімей ВПО, у яких виховується 54 дитини ( 26 хлопчиків та 28 дівчаток).
Висловлюємо повагу благодійній організації «Благодійний фонд «РОКАДА», у співпраці з якою ми забезпечуємо діяльність Ради як консультативно-дорадчого органу, створеного з метою вирішення питань, пов'язаних із життєдіяльністю внутрішньо переміщених осіб у громаді.
Ми всі українці і нам разом перемагати ворога і відбудовувати нашу країну.