Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо ліквідації Антоновецького закладу дошкільної освіти «Малятко» на території Ярмолинецької селищної ради.

Дата: 18.04.2024 14:40

Найменування організатора громадського обговорення - Ярмолинецька селищна рада.

Мета: врахування думки жителів Ярмолинецької громади щодо ліквідації Антоновецького закладу дошкільної освіти «Малятко».

Відповідно до ст. 143 Конституції України, ст. 25, 66 Закону України  «Про освіту», ст. 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту», ст..104,105,107,110,111 Цивільного кодексу України, ст. 59 Господарського кодексу України, пункту 6 статті 16 Закону України "Про дошкільну освіту", постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 "Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад" зі змінами, ст. 25, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

Мережа закладів дошкільної освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

Питання оптимізації залишається актуальним для галузі освіти протягом останніх років. Щорічний аналіз мережі навчальних закладів змушує шукати раціональні форми функціонування та розвитку як дошкільної, так і загальної середньої освіти для задоволення освітніх потреб населення.

На території  Ярмолинецької селищної ради функціонує 12 закладів дошкільної освіти у яких навчається 557 вихованців. Проєктна потужність Антоновецького закладу дошкільної освіти «Малятко» - 36 осіб. У будівлі закладу сьогодні  функціонує лише одна група, в якій по списку налічується 11 дітей.

Через відсутність укриття, від початку повномасштабного вторгнення,  садочок працює в дистанційному режимі. Штат працівників дошкільного закладу освіти становить 8 осіб. Аналіз народжуваності по селу за останні роки невтішний (2023- 6; 2022-1; 2021 – 3; 2020 – 3 ). З кожним роком кількість дітей зарахованих до садочку буде зменшуватись, а тих хто буде відвідувати садочок реально буде ще  значно менше.

Вихованців Антоновецького закладу дошкільної освіти «Малятко»  пропонується підвозити шкільним автобусом (безкоштовно) до найближчих закладів дошкільної освіти в селі Правдівка або  селищі Ярмолинці, за бажанням батьків.

Вирішення питання можливого вивільнення працівників передбачається шляхом вжиття заходів щодо їх працевлаштування в інших закладах освіти громади.

Проведення ліквідації дасть можливість забезпечити повноцінною виплатою заробітної плати працюючих працівників, проведення модернізації та ремонтів дошкільних груп, поновити оргтехніку, та багато іншого із нагальних потреб закладів.

Зменшиться навантаження на бюджет, а за рахунок економії витрат на утримання інфраструктури освітньої галузі створиться можливість зміцнення навчально-матеріальної бази закладів освіти, а також реалізації проєктів, що стосуються різних соціальних груп населення громади.

Таким чином, виходячи з перелічених демографічних, соціальних, економічних проблем та з метою удосконалення й упорядкування мережі дошкільних навчальних закладів, економічного й раціонального використання бюджетних коштів, відповідно до рішення виконавчого комітету Ярмолинецької селищної ради від  08.04.2024 року №6 на громадське обговорення жителів Ярмолинецької селищної територіальної громади виноситься питання ліквідації юридичної особи «Антоновецький заклад дошкільної освіти «Малятко», Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області.

Зауваження та пропозиції приймаються в період з 18.04.2024 р. по 24.05.2024 р. на адресу «32100, Хмельницька область, селище Ярмолинці, площа 600-річчя Ярмолинець 1, Відділ освіти Ярмолинецької селищної ради» та на електронну адресу «yarmolyntsi.osvita@ukr.net».

Громадське обговорення відбудеться 27.05.2024 р. о 10.00 год. за адресою: Хмельницька область, селище Ярмолинці,  вул. Центральна 14, 2 поверх.